Fotograf ślubny w Sosnowcu – 8 ważnych kroków dobrego wyboru

Nazywam się Marek  i pracuję jako fotograf ślubny w Sosnowcu i okolicy. Moja fotografia to ogromna pasja i zaangażowanie. Dzięki temu, zdjęcia cechują się naturalnością oraz starannością i przedstawiają Wasze ślubne, rodzinne historie i wspomnienia. Poniżej przedstawiam Wam kilka kroków, które pomogą w wyborze fotografa na Waszym wymarzonym ślubie.

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub w Sosnowcu?

fotograf na ślub i wesele w Sosnowcu

Wybór fotografa na ślub to ważna decyzja, ponieważ fotografie z tego dnia będą stanowić pamiątkę na całe życie. Oto kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

1. Styl fotografii: Zastanów się, jaki styl fotografii Ci odpowiada – klasyczny, reportażowy, artystyczny czy może bardziej awangardowy. Przeglądając portfolio potencjalnego fotografa, upewnij się, że styl jego pracy odpowiada Twoim oczekiwaniom. Ja stawiam na naturalną i pełną emocji fotografię ślubną. Z pewnością, będąc sobą (zarówno Wy jak i ja) stworzymy najlepsze zdjęcia ślubne. Uważam, że najważniejsze są emocje oraz bliscy, dlatego na tym skupiam się szczególnie. Niezwykle ważne dla mnie jest, by te emocje, wzruszenia towarzyszyły Wam nawet po wielu latach, gdy zajrzycie do Waszych fotografii ślubnych. 

2. Doświadczenie: Ważne jest, aby fotograf miał doświadczenie w fotografowaniu ślubów i wesel. Reportaże ślubne obarczone są dość dużym stresem i napięciem. Wydarzenia dzieją się szybko i są niepowtarzalne. Dlatego ważne jest, by fotograf temu podołał. Mam nadzieję, że moje ślubne kadry Was przekonują profesjonalizmem.

3. Portfolio: Przeglądając portfolio fotografa, zwróć uwagę na jakość zdjęć, ujęcia, kolorystykę, jak również na różnorodność zdjęć – czy są one zróżnicowane tematycznie (portrety, detale, rodzina). Moje portfolio tutaj: Fotograf ślubny.

zdjęcia ze ślubnych przygotowań w Sosnowcu

4. Rekomendacje i opinie: Sprawdź, co mówią inni o fotografie, którego chcesz zamówić. Możesz przeczytać opinie na stronach internetowych lub poprosić o referencje od jego wcześniejszych klientów. Moje opinie w Google.

5. Ceny i oferta: Przeglądając ofertę ślubną, upewnij się, że cena i zakres usług są dla Ciebie akceptowalne. Ceny za usługi ślubne mogą znacznie się różnić, w zależności od doświadczenia fotografa, zakresu usług i regionu, w którym działa. Ja jako fotograf ślubny niemieszkający bezpośrednio w Sosnowcu, mogę zaproponować ceny na niższym poziomie, niż większość fotografów z aglomeracji. 

6. Sprzęt: Warto sprawdzić, jaki sprzęt posiada fotograf. Nie oznacza to, że musi mieć najnowszy model aparatu, ale powinien dysponować sprzętem odpowiednim do wykonywanej pracy. Chodzi przede wszystkim o wysokiej klasy aparat i obiektywy, które bez problemu zapewnią idealną jakość zdjęć ślubnych nawet w najciemniejszym kościele. Pracuję na wysokiej klasy sprzęcie firmy Canon. Zawsze mam ze sobą sprzęt zapasowy, by nigdy nie być zaskoczonym przez jakąkolwiek sytuację.

7. Terminowość i profesjonalizm: Dobry fotograf na ślub powinien być punktualny i traktować swoją pracę profesjonalnie. Powinien umiejętnie radzić sobie z różnymi sytuacjami, jakie mogą wystąpić podczas wesela, np. złym oświetleniem, czy niedostępnymi lokalizacjami. 

8. Wrażenie: Na koniec warto zwrócić uwagę na to, jakie wrażenie zrobił na Tobie fotograf podczas rozmowy. Warto wybrać kogoś, z kim będziesz czuł się swobodnie i komfortowo podczas reportażu ślubnego czy sesji. O tym przekonasz się, mam nadzieję, już wkrótce! 
Ważne jest, abyście czuli się swobodnie i byli w stanie dobrze ze sobą współpracować. W końcu spędzicie razem cały dzień ślubu, a dobre relacje i współpraca między Wami, z pewnością wpłyną pozytywnie na efekt końcowy – piękne i niezapomniane zdjęcia z Waszego ślubu.

 

Dlaczego to ja powinienem być Waszym fotografem ślubnym?

Wasz ślub to bez wątpienia wyjątkowy dzień! Pamiętaj, że profesjonalny fotograf ślubny musi być przygotowany zarówno technicznie, jak również mentalnie do każdej sytuacji! W związku z tym, powinien mieć doświadczenie, empatię i kulturę osobistą ale przede wszystkim kreatywność i z pewnością być dla Was wsparciem w tak pięknym dniu, jakim jest ślub. Należy pamiętać, że fotograf nie odstępuje Was na krok. W efekcie czego, reportaż ślubny, który wykonuje musi być niepowtarzalny i wyjątkowy.

fotograf ślubny, ślub, wesele Sosnowiec fotografia ślubna z Sosnowca
Szukasz fotografa na ślub w Sosnowcu? zdjęcia ślubne z Sosnowcem w tle

Po więcej zdjęć zapraszam tutaj: Fotograf ślubny – Sosnowiec

 

Oferta na ślub – Sosnowiec: 668 130 897

Moje bieżące reportaże możecie znaleźć na mojej facebookowej stronie