Sesja komunijna – naturalne komunijne zdjęcia plenerowe

Sesja komunijna to najlepsza część fotografii komunijnej. Podczas plenerów komunijnych mamy możliwość poznać się lepiej, otrząsnąć stres związany z Pierwszą Komunią Świętą. Wspólne sesje z rodziną to wspaniale spędzony czas, cudowne emocje i wspomnienia. Zarówno w sercu jak i na zdjęciach. Wiele lat doświadczeń i opowieści rodziców mnie o tym bardzo często przekonuje. Z przyjemnością robię ujęcia komunijne z rodzicami, rodzeństwem oraz różne pomysłowe sesje, na które tylko macie ochotę!

Dlaczego klienci wybierają mnie do plenerowych sesji komunijnych?

Podczas fotografowania dzieci komunijnych zawsze pozwalam na swobodę. Nigdy nie próbuję zmuszać do pozowania w nienaturalny sposób. Staram się przez całą sesję utrzymać luz i nastrój zabawy, a nie przykrego obowiązku. W plenerze wykorzystuję naturalne światło i krajobraz, aby uzyskać piękne i naturalne zdjęcia. Z wielkim szacunkiem podchodzę do każdego dziecka komunijnego i jego cech, zainteresowań, pasji. Podczas sesji wsłuchuję się w potrzeby małych modeli i ich rodzin. Każdy fotograf powinien wykazywać szacunek do wartości religijnych dziecka oraz jego rodziny. Należy umiejętnie wykorzystać elementy symboliczne związane z pierwszą Komunią Świętą – takie jak różaniec, świeca, książeczka – aby uzyskać wyjątkowe zdjęcia.

Fotografowanie dzieci daje mnóstwo radości zarówno dziecku jak i fotografowi. jest jednak nie lada wyzwanie. Ważne, by fotograf był cierpliwy, zabawny i wiedział, jak nawiązać kontakt z dzieckiem. Fotografowanie dzieci podczas sesji komunijnych wymaga sporych umiejętności i wyczucia. Dlatego warto wcześniej sprawdzić opinie na temat fotografa i jego podejścia do dzieci, by mieć pewność, że na zdjęciach nie będzie widać zakłopotania, czy sztuczności.

Sesja komunijna w dniu komunii?

Sesja komunijna może się odbyć nawet w dniu komunii, jednak najlepszy czas na sesję to biały tydzień. Zdarza się jednak bardzo często, że w przypadku braku pogody czy po prostu czasu, sesję plenerową możemy wykonać nawet później.

W jakiej formie oddaję fotografie komunijne?

Zdjęcia z sesji komunijnej oddaję w formie cyfrowej oraz jako odbitki i czasami albumy. Jednak wszystko zależy od Waszych preferencji. Jestem otwarty na wszelkie propozycje i nie zamykam się w ramy konkretnych pakietów. Rozumiem, że każdy z nas niechętnie płaci za zbędne „gadżety”, dlatego właśnie nie krępujcie się w kwestii ustalenia dokładnie tego czego oczekujecie od fotografa komunijnego!

Sesje komunijne w Małopolsce i Śląsku? Marek Tarnówka Fotografia!

sesja komunijna
sesja komunijna
fotograf na plener komunijny sesje plenerowe komunijne

Więcej zdjęć z sesji komunijnych znajduje się w  PORTFOLIO
Moje zdjęcia możecie też znaleźć na mojej facebookowej stronie facebookowej

Z każdego reportażu czy sesji komunijnej mogę stworzyć piękny album. Zobacz przykład: